Будівельно-монтажні роботи

budmont

Будівельно-монтажні роботи 

Будівельно-монтажні роботи охоплюють всі роботи, що виконуються при зведенні будівлі або споруди безпосередньо на місці будівництва. Роботи прийнято називати будівельними або монтажними в залежності від того, який процес переважає. До монтажних відносяться головним чином роботи, що виконуються із застосуванням готових деталей, наприклад, монтаж залізобетонних конструкцій, освітлювальної чи силової електропроводки, вентиляції, ліфтів і т. д.


Земляні роботи: копання ям, котлованів і траншей під окремі опори, стрічкові фундаменти, траншей для підземних комунікацій, транспортування (навантаження, переміщення, вивантаження) і розпушування грунту, плакірування майданчиків, розкривні роботи, зворотне засипання і влаштування насипання, ущільнення грунту.


Пальові роботи: забивання або занурення паль, улаштування пальових фундаментів.


Бетонні і залізобетонні роботи – зведення бетонних та залізобетонних конструкцій: приготування бетонної суміші, транспортування і укладання її з ущільненням у форму (опалубку), створення умов, необхідних для твердіння бетону (догляд за бетоном), влаштування моноліту ділянок і стиків між збірними елементами та ін. При зведенні залізобетонних монолітних конструкцій виконують опалубні роботи (влаштування опалубки) і арматурні (установка арматурних каркасів в опалубці).


Монтаж конструкцій, що охоплює доставку на робоче місце, установку, вивірку і закріплення готових деталей і елементів (сталевих, бетонних, залізобетонних, дерев’яних, азбестоцементних та ін).


Теслярські і столярні роботи на будівництвах, як правило, обмежуються процесами транспортування до місця установки і установки готових деталей (крокв, вікон, дверей) або зведенням конструкцій із заздалегідь заготовлених і оброблених деталей, елементів або матеріалів (дощок, брусків та ін). До цих робіт відносяться також настилання дощатих і паркетних підлог.


Покрівельні роботи — це роботи, що виконуються при влаштуванні накриттів горищ і безгорищних дахів. В одному випадку покриття роблять із сталевих і азбестоцементних листів, в іншому — на підготовлену основу наклеюють рулонні матеріали (толь, пергамін, руберойд, мін.вата з плівкою ПВХ).


Окремі роботи: оштукатурювання, облицювання, фарбування, обклеювання шпалерами будівель і приміщень. Штукатурні роботи виконують, як правило, з механізованою подачею і нанесенням розчину, а при невеликих обсягах робіт — вручну. Облицювальні роботи виконують після завершення кам’яних робіт із застосуванням великорозмірних плит і малогабаритних плиток, а також облицювальних листових матеріалів. Роботи з фарбування, обклеювання шпалерами відносяться до малярським. До складу оздоблювальних входять також роботи з покриття підлоги лінолеумом, пластиком і т.д.