Оздоблювальні роботи

otdelochnye-raboty

Оздоблювальні роботи

Оздоблювальні роботиє завершальним етапом при будівництві будівель і споруд. Їх призначення — надати будівлі або споруди закінчений вигляд.

Технічне призначення обробки визначається головним чином взаємозв’язком конструкцій з зовнішнім середовищем. Оздоблювальні покриття захищають конструкції від зволоження, корозії, руйнують механічних впливів. Вони також можуть змінювати акустичні властивості приміщень, їх інсоляцію, повітрообмін і т. д.

Експлуатаційні якості визначаються в основному в господарській діяльності людини. Оздоблювальні покриття повинні бути стійкими до механічних впливів, допускати санітарно-гігієнічну обробку, не бути токсичними, а також на тривалий час зберігати свій первісний вигляд. За технологічними ознаками оздоблювальні роботи ділять на скляні, штукатурні, облицювальні, малярні, шпалерні та влаштування чистих підлог.


Скляні роботи — це будівельний процес заповнення світлових пройомів будівель. Продукція, отримана в результаті завершеного процесу, називається заскленням. Роботи зі скління віконних прорізів та балконних дверей, рам ліхтарів промислових і громадських будівель, тепличних дахів та ін. відносяться до зовнішнього скління.
До зовнішньому склінню відносяться також роботи зі скління вітрин магазинів і огорож установ культурно-побутового призначення, що суміщаються з віконними прорізами.
Досить поширеним є внутрішнє скління, наприклад скління світлопрозорих перегородок, дверей, фрамуг, а також огорож, вітрин і вітражів усередині приміщень.


Штукатурні роботи — це покриття конструкцій будівель і со. споруд з різних матеріалів шаром будівельного розчину. Готовий затверділий шар такого покриття називають штукатуркою.
Залежно від функціонального призначення штукатурки класифікують на звичайні, декоративні та спеціальні, кожна з яких має свої особливості по складу, способу приготування розчинів і методів виробництва робіт. Звичайні штукатурки з будівельних розчинів застосовують для отримання рівних, гладких поверхонь.


Декоративні штукатурки використовують для одержання рельєфних, художніх або кольорових поверхонь. До них відносяться штукатурки з кам’яною крихтою, сграфіто, терразитовая, тонкошарова на основі колоїдно-цементного клею, тонкошарова синтетична та ін. Облицювальні роботи — це пристрій шару обробки з облицювальних плиткових і листових матеріалів на внутрішніх поверхнях будівельних конструкцій (стін, стель, колон, фасадів та ін). Призначення облицювання — створити нормальні санітарно-гігієнічні умови в експлуатованих приміщеннях, захистити будівельні конструкції від атмосферних, механічних і хімічних впливів, зменшити тепло – та звукопровідність, а також підвищити естетичні якості обробки.


Малярні роботи — це нанесення на поверхню частин будівлі і споруди лакофарбового шару, що утворює при висиханні плівку. Лакофарбові покриття захищають металеві поверхні від корозії, а обштукатурені поверхні і деревину — від руйнування.
Залежно від призначення будівель або споруд і вимог, що пред’являються до обробки, визначають складність обробки і встановлюють категорію фарбувальних робіт. Нормативними документами на виробництво оздоблювальних робіт встановлено три види фарбування: просте, поліпшене і високоякісне.
Просту, як правило, застосовують для обробки поверхностей підсобних, складських та інших другорядних приміщень і тимчасових будівель. Поліпшену — для обробки житлових, офісних, навчальних та побутових приміщень промислових і комунальних підприємств. Високоякісну — для оздоблення клубів, театрів, вокзалів, адміністративних та інших будівель громадського призначення. Чим вище вимоги до якості фарбування, тим більше технологічних операцій виконують при підготовці поверхні для малярського оздоблення.
Залежно від місця проведення робіт і характеру експлуатації оброблених поверхонь забарвлення поділяють на внутрішнє і зовнішнє. До зовнішнього фарбування, як правило, пред’являють високі вимоги щодо атмосферо – і морозостійкості, наприклад до фарбування фасадів будівель або огорож балконів і лоджій.


Шпалерні роботи — це наклейка на внутрішні поверхні частин будівлі і споруди шпалер і синтетичних плівок. Ці роботи виконують після малярних робіт, за винятком фарбування столярних виробів. Шпалери та синтетичні плівки наклеюють на різні поверхні: бетонні, тиньковані, дерев’яні, обшиті картоном і т.д..

Наша компанія надає повний спектр оздоблювальних робіт.