Теплові помпи

heat-pump


Теплові помпи

Теплова помпа – це пристрій, який відбирає теплову енергію із землі (води, повітря) і «переносить» її в приміщення. Приблизно 75% опалювальної енергії можна зібрати безкоштовно із природи: ґрунту, води, повітря й тільки 25% енергії необхідно затратити для роботи самого теплової помпи. Інакше кажучи, власник теплової помпи заощаджує 3/4 коштів, які він би регулярно витрачав на газ, дизпаливо або електроенергію при традиційному опаленні.


Переваги теплових помп

Теплова помпа – єдина система, яка виробляє в 3-7 разів більше теплової енергії, ніж споживає електричної (яка потрібна для роботи компресора).

Це єдина система, яка дозволяє підтримувати комфортну для вас температуру в приміщенні цілий рік: взимку – обігрівати, влітку – охолоджувати.


Економія

– висока енергетична ефективність: 2/3 енергії отримуємо із землі, води або повітря;

– ефективна теплова помпа може скоротити витрати на опалення до 75%;

– мінімальні експлуатаційні витрати в порівнянні з іншими опалювальними системами;


Комфорт

– комбіноване виробництво тепла та холоду в одному обладнанні;

– повністю автоматична робота системи, яка не потребує постійної присутності людини;

– малі габарити та вага;


Надійність

– тривалий термін служби без капітального ремонту (20—30 років).


Захист навколишнього середовища

– екологічно чиста технологія;

– відсутні викиди в атмосферу шкідливих речовин.


Джерела тепла

Ґрунт (Теплова помпа «ґрунт-вода»)

Ґрунт – це найбільш універсальне джерело розсіяного тепла. На глибині 5-7м. температура практично постійна протягом всього року. Для більшої території України вона складає 8-12°С.

Використовується два види теплообмінників: ґрунтовий колектор та ґрунтовий зонд.

Ґрунтовий колектор (горизонтальний) являє собою довгу трубу, горизонтально вкладену під шаром ґрунту. Головна перевага – універсальність та простота монтажу. Недолік – потрібна велика площа під ґрунтовий колектор – 25-50 м.кв. на 1 кВт потужності геотермального теплової помпи (причому площадку можна використовувати лише під газон чи однорічні квіти).

Ґрунтові зонди (вертикальні колектори) – це система довгих труб, які опущені в глибоку свердловину (40-150 м). Теплова помпа «грунт-вода» з використанням вертикальних колекторів потребує лише клаптик землі, але також потрібні дорогі роботи по бурінню. На глибині завжди однакова температура – близько 10°С, тому зонди потужніші від горизонтальних колекторів.

Вода (Теплова помпа «вода-вода»)

Джерелом тепла в даному типі теплових помп можуть бути поверхневі (ріки, озера) або ґрунтові води (свердловини), а також скидна вода технологічних установок. Самі помпи майже не відрізняються від тих, які працюють на земляному контурі. Але завдяки вищій температурі теплоносія взимку річна ефективність застосування пристроїв типу «вода-вода» виявляється найвищою.

Повітря (Теплова помпа «повітря-вода»)

По універсальності вживання в вітчизняних умовах теплі помпи системи «повітря-вода» займають поки що друге місце. Недолік в тепловій помпі «повітря-вода» один, але істотний: з морозного повітря багато тепла не відбереш. Стабільно, хоча і із зменшеною потужністю, дані енергозберігаючі технології працюють до мінус 15-25 °С, а потім потрібно вмикати інший теплогенератор.


Принцип роботи

Принцип роботи теплової помпи аналогічний до холодильника. Тільки в холодильнику тепло переноситься з внутрішньої камери на задню стінку, а в теплової помпи із зовнішнього середовища в систему опалення.

work-heat-pump