Опалення

bears_1780x500


Опалення житлових і виробничих приміщень

Принцип опалення житлових і виробничих приміщень полягає у забезпеченні оптимального мікроклімату в період, коли потрібно штучне підтримання температурного режиму, найбільш комфортного для життєдіяльності і робочих процесів. Устаткування, що створює необхідний температурний режим, називається системами опалення.

Мікроклімат в приміщенні залежить не тільки від чистоти повітря, але і від його температури. Повноцінне опалення приватного будинку полягає в рівномірному вертикальному і горизонтальному розподілі теплих повітряних мас по всьому простору будинку. На процес повітряного теплообміну впливають фактори: тип і розташування опалювального обладнання, теплоізоляційні властивості несучих стін будівлі.

Вибір системи опалення тієї чи іншої потужності залежить від її спроможності забезпечити необхідний температурний режим в приміщенні в період найбільш низьких температур, характерних для певного регіону.

Якщо опалення приватного будинку повністю залежить від спеціалізованих теплових систем, то у виробничих приміщеннях певний відсоток тепла досягається за рахунок експлуатації промислового обладнання. За допомогою автоматизації процесів, що забезпечують теплообмін, досягається його оптимальний режим, оскільки в розрахунок береться співвідношення таких чинників як подача тепла, його втрати і теплова інерція. Контроль і коригування автоматизації здійснюються спеціальними регулюючими важелями, що входять у комплект будь-якої опалювальної системи.

По конфігурації системи опалення поділяють на місцеві та центральні.

Центральна система опалення складається з базового модуля, який виробляє тепло і перебуває за межами будівлі, теплоносіїв і транспортують тепло по комунікаціях, розташованих безпосередньо в приміщеннях. Згідно модифікації теплоносіїв центральне опалення підрозділяється на типи, вказані нижче.


Водяне опалення

Цій системі надається перевага, коли потрібно опалення приватного будинку, невеликих виробничих і соціальнихheat
приміщень.В якості теплоносіїв при водяному опаленні використовується обладнання, наповнену гарячою водою.У комплект системи водяного опалення входять водонагрівачі, трубопроводи, безпосередньо опалювальні пристрої, розширювальний бачок для рідини, запірні та регулюючі клапани. По трубопроводах гаряча вода поступає в опалювальний резервуар, а після остигання повертається назад в нагріваючий модуль.Щоб система водяного опалення функціонувала безперебійно, в ній не повинно бути повітря.Тому прокладка теплових комунікацій здійснюється строго вертикально або з невеликим ухилом, а у верхній частині трубопроводів монтуються розповітрювачі.

 


Парове опаленняcentral-heating

В якості опалювальної маси в цьому випадку використовується гарячий пар, що транспортується по трубопроводу в приміщення з парового котла або іншої точки теплопостачання, що перебуває за межами будівлі. У сучасному будівництві централізовані системи парового опалення використовуються все рідше в силу деяких недоліків, несумісних з аспектами сучасної архітектури. Коли проектується опалення приватного будинку, фахівці пропонують встановити вдосконалений тип центрального опалення, який поєднує в собі парове та водяне опалення.

Повітряне опаленняfloveir-leo

Один з найбільш практичних видів опалення в силу того, що повітряне опалення можна поєднати з системою вентиляції. Для організації систем повітряного опалення також потрібна прокладка трубопроводів і монтаж опалювальних приладів (тепловентиляторів).

 

 


Панельне опаленняpanel-heating

Дана система опалення передбачає монтаж плоских опалювальних панелей безпосередньов серединістін,перегородках та монтаж у підлогу. Невидимі оку, такі панелі чудово забезпечують опалення приватного будинку. Конструкція панельного опалення являє собою бетонні блоки з вмонтованими в них нагрівальними елементами, в якості яких використовуються металеві труби, всередині яких циркулює гаряча вода або пар, або система електричних нагрівальних елементів.

 


Променисте опалення

При даному виді опалення теплообмін в приміщенні забезпечується за рахунок випромінювання,

в окремих випадках за допомогою конвекції radiant-heatingтеплих повітряних мас. При влаштуванні променистого опалення обладнання для прогріву приміщення монтується до стелі або безпосередньо під ним. Потоки теплого повітря у вигляді променів спрямовуються вниз і рівномірно поширюються по всьому простору приміщення. Промені сприймаються і наявними в приміщенні огороджувальними поверхнями, і людьми.З тих пір, як з’явилася людина розумна, він прагнув облаштувати своє житло, зробити його комфортним і затишним. Зокрема, питання про опалення цікавив ще печерних мешканців, що існували багато тисячоліть тому. Безумовно, спосіб обігріву в кам’яному столітті був вкрай примітивним, і його навряд чи можна назвати системою опалення. Однак опалення приватного будинку можна вважати одним з найдавніших аспектів організації особистого простору.

Перші опалювальні печі, оснащені димовими трубами, з’явилися на зорі нашої ери. Від сторіччя до сторіччя вони удосконалювалися, залишаючись протягом багатьох століть єдиним способом видобутку тепла. Значний прогрес у розвитку опалювального обладнання було досягнуто в період, коли вдалося спроектувати першу централізовану систему теплозабезпечення. Спочатку це були спеціальні труби з гарячим газом, що розміщуються під поверхнею підлоги. У середині XV століття була розроблена методика повітряного опалення, заснована на обігріві холодних повітряних мас, що стикаються з гарячою пічної поверхнею. XIX століття ознаменувалося появою водяних і парових систем опалення. Найбільш сучасні види – променисте і панельне, а також централізовані системи теплопостачання – з’явилися не так давно, на початку ХХ століття.